Hey y’all, Let’s have a chat about tofu. I’ve tried it. It tastes great (when done right – like any food). However, I hate the cost of tofu for what you get. A 12oz package of tofu costs somewhere around $2.50. The suggested serving size is 3 oz (I’ve never seen anyone eat just 3Continue reading “My Thoughts on Tofu”